Telefon
WhatsApp
Kangal Fiyatları Ne Kadar?
Kangal Fiyatları Ne Kadar?

Kangal Fiyatları Ne Kadar?


Kangal sahibi olmak; hiç şüphesiz herkesin hayali! Bu noktada, kangal fiyatları ne kadar sorusu birçok kişinin aklında yer almaktadır. Birçok kangal üretim çiftliğinde kangal yavrusu üretim ve satışları yapılır. Bilhassa iki ila dokuz aylık kangal yavrularının satışının yaygın olduğunu söyleyebiliriz. İsteyenler, kangal yavrusu satışının yapıldığı çiftliğe gelerek satın alma işlemini gerçekleştirdikleri gibi farklı bir şehirden sipariş vererek de satın alma şansına erişebilirler. Kangal yavrusu satışının yapıldığı işletmelerde farklı bir şehirden yapılan satışlarda gönderim ücreti genellikle işletme tarafından karşılanmaktadır.

Kangal Yavrusu Fiyatları 2021

2021 yılına girdiğimiz şu günlerde yeni yıldaki kangal yavrusu fiyatlarının birçok kişi tarafından merak edildiğini söyleyebiliriz. Bu noktada, yavru kangal fiyatları; bin TL’den başlamaktadır. Ancak, vermiş olduğumuz rakamın ortalama bir rakam olduğunu ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, farklı işletmelerde bunun dışında rakamlarla da karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kangal fiyatları dışında dikkat etmeniz gereken farklı etmenler de bulunur. Satın almak istediğiniz kangalın her şeyden önce sağlıklı olmasına önem vermelisiniz. Bunun yanı sıra, bilhassa yavruların gençlik aşılarının yapılmış olması son derece önemlidir. Sonuç olarak, kangal yavrusu sahiplenmeden önce hayvanın yüzde yüz sağlıklı oluşuna dikkat etmelisiniz.

Kangal fiyatları önemli olsa da kangal yavrusu satın alırken önem vereceğiniz tek kriter bu olmamalı! Satın almak istediğiniz yavrunun ırkı ve soy kütüğü belgesi mutlaka bulunmalıdır. Buna ek olarak, yavru kangalın aşı kartını ve kimliğini de istemelisiniz. Belli başlı ırkların bulunduğu, soy kütükleri temiz olan, sınıfının en iyileri arasında yer alan kangal yavrularının satıldığı işletmeleri tercih etmelisiniz.

Kangal Yavrusu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kangal fiyatları işin maddi tarafını oluşturmasından dolayı önem taşır. Ancak, kangal satın alırken çift olarak satın almanız çok daha doğru bir karar olacaktır. Tek bir kangal yavrusu satın aldığınız takdirde ilerleyen zamanlarda strese girdiğini fark edeceksiniz. Kangalların yapısında insana saldırmak olmasa da bu stresin hayvana zarar vermesi söz konusudur. Bu noktada, çift olarak satın aldığınız kangallar; çok daha neşeli ve huzurlu olurlar. Birlikte olmalarından dolayı hiçbir şekilde sıkılmazlar. Kangal yavruları; oynamayı çok sevdiği için birbirleriyle oynayarak büyürler. Size herhangi bir sorun yaşatmazlar.

Kangal fiyatları ucuz olmalı mantığı birçok kişide bulunur. Ancak, hayvanın gerçek bir kangal olması da son derece önemlidir. Saf bir kangal olmayan, kangal kırması özelliklerine sahip olan bir yavruyu satın aldığınız takdirde hayvanın gerçek bir kangalda bulunması gereken hiçbir özelliği taşımadığını fark edeceksiniz. Bu yüzden, hem ucuz hem de kaliteli bir kangal olmasına çok dikkat etmelisiniz. Yalnızca 750 ila 1000 TL arası değişen fiyatlarla bu özellikteki bir kangala sahip olabilirsiniz.

Saf kan ırkını taşıyan gerçek Sivas kangalı satın almak için bu işi profesyonel olarak yapan bir çiftlik ile iletişim kurmalısınız. Bu tür çiftliklerde genellikle tüm Türkiye’ye satış yapılır. Ayrıca, yılın 12 ayında da satış yapıldığını ifade etmeliyiz. Genellikle 1.5 ila 6 aylık arası kangal yavrusu satışı yapılsa da farklı bir tercihiniz varsa buna uygun araştırma yapmalısınız.

Kangal yavrusu satın alma sürecinde neler yapacağınıza dair yavruyu satın aldığınız çiftlik veya işletme ile temasa geçmelisiniz. İlk olarak, belirlenen bankaya ödeme yapmalısınız. Ödeme yapmanızla beraber yavru kangalınız yolcu otobüsüne bindirilerek gönderilir. Kangal yavrularını teslim alırken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Çünkü, birçok çiftlik, daha önce de söylediğimiz gibi yolculuk giderlerini karşılamaktadır.

 

Bize Yazın