Telefon
WhatsApp
Kangal Köpeği Yavrusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kangal Köpeği Yavrusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kangal Köpeği Yavrusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Sivas Kangal Köpeği Yavrusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köken olarak Sivas'ın Kangal ilçesine ait olan Sivas Kangal köpeği yavrusu alınırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Günümüzde çok fazla kangal yavrusu satılan yer olduğu için yavrunun alınacağı yer güvenli bir yer olmalıdır. Mümkünse eğer gidilip görülmelidir. Yavru alınırken ırk ve safkan özelliklerine çok dikkat edilmelidir. Yavru alınmadan önce kesinlikle annesi ve babası görülmelidir. Ucuz kangal yavruları zorda kalınmadıkça alınmamalıdır. Kangal edinirken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de yavrunun en az iki ay anne sütü emmiş olmasıdır. Gerçek bir Sivas Kangal Köpeği, dört- beş aylıkken safkan olduğunu belli eder ve ırkının temiz olduğunu gösterir.

Sivas Kangal Köpeğinin Bakımı Nasıl Olur?

Sivas Kangal Köpeklerinin sağlığını korumak için çeşitli bakımlara ihtiyaç vardır. Bunlardan ilki her gün yapılan tımar temizliğidir. Tımar temizliği için çeşitli fırça türleri mevcuttur. Fırçayla önce tüy kökünün tersine sonra tüy yönüne doğru tüyler taranmalıdır. Köpekleri sürekli yıkamak sağlığı yönünden uygun bir bakım yöntemi değildir. Yıkama işlemleri saf zeytinyağlı sabunlarla yapılmalıdır. Yıkama, eğer köpek çok kirli değilse ayda bir kere yapılmalıdır. Bu işlem yapılırken köpeğin kulaklarına pamuk tıkanarak yıkama kuyruktan başa doğru olmalıdır.

Sivas Kangal Köpeği Yavrusu Fiyatları

Sivas Kangal Köpeği yavrusu satışları iki ile dokuz ay arası yapılmaktadır. Kangal yavrusu alınmadan önce yavruların sağlıklı ve aşılı olmaları çok önemli olduğu için bu konuya dikkat edilmelidir. Almak istediğiniz yavrunun mutlaka ırk ve soy kütüğü belgesi olması gerekmektedir. Kangal yavrusu sahiplenirken çift olarak sahiplenmek her zaman daha iyidir. Yavrular birlikte daha neşeli ve oynayarak büyürler. Sivas Kangal Köpeği yavruları fiyatları yavruların durumuna büyüklüklerine göre değişmektedir. Bunun yanında dişi ve erkek yavru arasında da fiyatlar değişmektedir.

İnternet Üzerinden Sivas Kangal Köpeği Yavrusu Almak

İnternet üzerinden Sivas Kangal Köpeği alınırken oldukça dikkat edilmesi gerekir. Herhangi bir çiftlikten veya kişiden köpek almak için güvenilir yerlere başvurulması gerekmektedir. Alınan yerin güvenilir olup olmadığını anlamak için ilk olarak köpek alınacak olan yere önce ruhsatı olup olmadığı sorulmalıdır. Köpek alınacak olan çiftliğin Tarım Bakanlığı ruhsatı var ise o işletmeden güvenle köpek satın alabilirsiniz. Ruhsatı olmayan çiftlikler köpekleri illegal olarak satmaktadırlar bu durumda ilerde sıkıntılara yol açabilmektedir.

Bize Yazın