Telefon
WhatsApp
Kangal Köpekleri ve Yavru Kangal Satışı
Kangal Köpekleri ve Yavru Kangal Satışı

Kangal Köpekleri ve Yavru Kangal Satışı


Kangal Köpekleri ve Yavru Kangal Satışı

Kökeni çok eskilere dayanan ve ülkemizle özdeşleşmiş olan Kangal köpekleri, diğer köpek ırklarından farklı olarak, eğitimle geliştirilecek davranışlarının yanı sıra, doğuştan gelen bazı özelliklere sahip özel hayvanlardır. Bu coğrafyada yüzyıllar boyu insanlarla birlikte yaşamış olan kangal köpekleri, sahiplerinin sürülerini, evlerini ve bulundukları alanları yırtıcı hayvanlara ve hariçten gelme potansiyeli olan herhangi bir tehlikeye karşı korumuşlardır. Son zamanlarda bu asil kangal köpeklerinin önemi yavaş yavaş anlaşılmaya başlanmış ve hak ettiği konuma ulaşmaya az kalmıştır. Eşsiz bir tür olan Kangal köpekleri için en büyük tehlike, sahip olduğu fiziksel özelliklerinin başka ırklara aktarılmaya çalışılması, başka ırkların daha iri görünmesi adına bu ırklarla kangal köpeklerinin çiftleştirilmesi ve bu şekilde kendine has ırksal vasıfların kaybolma riskidir.

Kangal Köpeğinin Genel Yapısı

Kangal köpek sahibi olacak kişilerin özellikle kangal köpeğinin kendine has ırksal özelliklerine hakim olması önemlidir. Örneğin her iri yapılı köpek kangal köpeği değildir. Saf kangalın belli ırkı özelliklerinin başında, onun üstün hisleri ve sadakati gelmektedir. Görünüş olarak bakıldığında:

 • Kangal köpeğinin kuyruğu, yukarı doğru kıvrımlı yani simit kuyruk diye tabir edilen bir biçimde olup, kuyruk ucunda ise kuyruk topu olarak bilinen bir kıvrım bulunmaktadır.
 • Kangal köpeğinin kafası ve alnı siyah renktedir.
 • Kulakları kafaya yapışık ve üçgen bir biçimdedir.
 • Çeneleri kuvvetlidir.
 • Vücut yapıları kaslıdır ve kare görünümlüdür.
 • Genel olarak vücut renkleri bozdan çelik grisine dönmektedir.
 • Genellikle göğüslerinde madalyonu, ayaklarında ise beyaz çorabı andıran bir desen bulunmaktadır.

Not: Kangal köpeklerinin kulakları ortalama beş ya da altı aylıkken kesilmektedir. Bu kesim işlemi genelde kışa girerken ya da ilkbaharda yapılmalıdır. Çünkü sıcak yaz aylarında yaralar iyileşmez ve kurt düşebilir. İlk bakışta ilginç gelen bu uygulamanın bir mantığı vardır: Kangal köpeği kurtla boğuşma anında kulağından yara almaması adına böyle bir işlem yapılır. Eğer alacağınız kangal köpeği, koyun bekçiliği için alınmıyorsa yani bahçe gibi doğaya fazla çıkmayı gerektirmeyecek bir ortamda durması amaçlanıyorsa, kulaklarının kesilmesine gerek yoktur.

Kangal Yavrusu Satışında Dikkat edilecek Hususlar

Yavru kangal almayı düşünen kişilerin bilmesi gereken en önemli hususlardan birisi, alınacak olan yavru kangalın uzun yıllar kendileri ile birlikte yaşayacak olmasıdır. Ardından hiç kuşkusuz, yavru kangal ile ilgili beslenme ve bakım gibi konularda da sahip olunması gereken birçok bilgi vardır. Bu ve buna benzer bilgileri doğrudan bizimle temas kurarak ya da web sitemizden öğrenmeniz mümkündür. Özet olarak bazı bilgilere değinmek gerekirse:

 • Alınacak yavru kangalın kullanılacağı alana uygun bir karakterde olması çok önemlidir. Buna göre, yavru kangalın hangi anne ve baba kangalın yavrusu olacağına karar verilmektedir. Örneğin; Sürü için alınacak yavru bir kangalın özellikle sürüye gitmiş ve sürü görevinde başarılı olmuş bir anne-baba kangalın yavrusu olması faydalı olacaktır.
 • Bekçi köpeği olarak kullanılacak yavru kangalın yetiştirme şekli çok önemlidir. Bu amaç için kullanılacak kangal, çok sosyal olmamalı ve bir kişi tarafından bakımı sağlanmalı ve eğitilmelidir.
 • Aile için dost olarak alınacak yavru kangalın zamanla ailenizle bir bütün haline geleceğini göreceksiniz. Bu yanıyla bakıldığında kangal köpeği, karakter yapısı ve zeka açısından hiç bir köpek ırkında bulunmayan özelliklere sahiptir.
 • Yavru kangallar en az 2 ay anne sütü emmelidir, anne sütünden erken kesilmemeleri tavsiye edilmektedir.

Yavru kangal üretim çiftliğimizden dilediğiniz şekilde yavru kangal alabilmeniz mümkündür. İsterseniz çiftliğimize bizzat gelerek, isterseniz telefon veya internet aracılığı ile bizimle iletişime geçerek yavru kangal almanız mümkündür. Şehir dışından gerçekleşen alımlarda il merkezlerine kadar teslimat sağlamaktayız.

Bize Yazın