Telefon
WhatsApp
Kangal Yavrusu Satışları
Kangal Yavrusu Satışları

Kangal Yavrusu Satışları


Türkiye kökenli bir köpek ırkı olan Kangal cinsi, Sivas’a özgü bir köpek cinsidir. Adını da bu şehrimizin aynı adlı ilçesinden almaktadır. Kangal köpeği cüssesinin büyük olmasına rağmen nazik karaktere sahiptir. Daha yavruyken sahiplenmek isteyen insanlar kangal yavrusu araştırması yapmaktadır. Satın alınmak istenen yavrular çeşitlilik göstermektedir. Bu yavrular farklı özelliklere de sahiptir. Satışta olan kangal yavrularının özelliklerine hep birlikte göz atalım.

Satışı Yapılan Kangal Cinsleri ve Özellikleri

Sahiplenmek istenilen kangal yavrularının özelliklerinin bilinmesi, satın alacak kişiler için önem taşımaktadır. Nasıl beslenmesi gerektiği, karakter özelliğinin ne olduğu, fiziksel yapısının nasıl olduğu gibi bilgilerin bilinmesi yavru beslemek isteyen kişilerin de işini kolaylaştırmaktadır.

Boz ve Karabaş Kangal Cinsi

Sivas şehrimizin simgesi olan kangal köpekleri ırk olarak iki türe ayrılmaktadır. Bunlar: Boz ve Karabaş ırkı. Kafa renginin siyah olmasından ötürü Karabaş olarak bilinen bu köpek cinsi Sivas’ta ve Anadolu’da yaşayan köpeklere de verilen genel bir addır. Karabaş yavrularının sevimliliği, kendisini satın almak isteyen kişiler için cazibe merkezidir.

Diğer bir kangal köpek ırkı olan boz da yine adını renginden almıştır. Yüz kısımları beyaz olan bu ırkın kulakları ve burunlarının rengi siyah renktedir.

Ayıboğan Kangal Cinsi

İsminden de anlaşılabileceği üzere ayı boğmayan bu kangal türü, kafa yapısı olarak diğer kangallardan daha büyüktür. İsminin bu şekilde olmasının sebebi görünüş olarak ormanlar kralı aslanı andırmasıdır. İsminden de belli olduğu gibi oldukça güçlü ve saldırgan yapıya sahiplerdir.

Panter Kangal Cinsi

Öteki kangal türlerinin aksine oldukça agresif bir yapıya sahip olan bu cins kangallar, her türlü arazide çevik bir şekilde hareket etmektedir. Çobanların sürülerini korumak için ideal yapıda olan bu kangal türü, yırtıcı özellikteki hayvanlara karşı oldukça saldırgandır. Hisleri kuvvetli olan bu kangallara çevikliğinden dolayı panter denmektedir.

Bu yavrulara sahip olmak isteyen kişiler kangal yavru fiyatlarını öğrenmek için iletişime geçerek bilgi alabilirler. Kangal yavrularına olan talebin çok olmasından dolayı satın alınmak istenen yavru için önceden iletişim kurulup ayırtılmalıdır.

 

Bize Yazın