Telefon
WhatsApp
Kangal Köpeği Yavrusu
Kangal Köpeği Yavrusu


Kangal Köpeği

Kangal köpekleri ülkemizin en ünlü köpekleridir. Bu ün sadece ülke içinde de değildir. Dünyaya ismini duyurmuş bir değerimiz olmuştur. Kangal köpeği hakkında çok sayıda soru sorulmaktadır. Ülkemizde bu kadar ünlü olan bu köpekler hakkında bilinmezlik devasa cüsselerinden geliyor olabilir. Kangal köpekleri bilinenin aksine zararlı köpekler değillerdir. Sadece sezgi duyguları çok gelişmiştir bu köpek türünün. Sahibine inanılmaz bir sadakatle bağlı olan kangal köpekleri, bir tehlike karşısında koruma içgüdüsünden dolayı saldırgan olabilmektedirler. O yüzden dağa çıkan birçok koyun çobanı sürüsünde en az bir tane kangal köpeği bulundurmaktadır. Kurt ve diğer hayvanların koyunlara saldırıları sırasında kangal köpekleri koyun sürüsünü korumaktadır. Birçok yerde kangal köpeklerinden en güçlü köpek olarak bahsedilir. Bu betimlenin sebebi işte kurda ve diğer hayvan türlerine kafa tutmasından kaynaklanmaktadır. Eğer bir kangal köpeğiniz varsa korkmayın tehlike size zarar vermeden yok olacaktır.

 

Kangal Köpeği İsimleri

Kangal köpeğine sahip olmak isteyenlerin akıllarında ortak bir soru oluşur. Acaba köpeğime ne isim koymalıyım. Çünkü hep en güzel isimi koymayı isteriz. Bu kendi çocuğumuzda da böyledir. Çocuğumuz yerine koyduğumuz köpeklerimiz içinde böyledir. Gerçi köpekleri evladımız yerine koyuyorsak kangal köpekleri evimizin en büyük korumacı asil evladıdır. Kangal köpeklerinde en çok kullanılan isimleri sizin için araştırdık. En çok kullanılan isimler, Aşil, Çarli, Duman, Zorba, Herkül, Şerkan, Talaz, Camoka, Zalım, Paşa, Baron, Panter, Karabaş, Bozo, Şila, Poyraz ve Pamuk’tur.

 

Kangal Köpeği Yavrusu

Kangal köpeği yavrusuna sahip olup onu yetiştirmeyi çoğu kişi ister. Çünkü kangal köpeklerinde tam sadakat isteyen birinin, yavru halinden büyüyene kadar ona bakması gerekmektedir. Piyasada pek çok kangal köpeği yavrusu diye satılan köpek çeşidi vardır. Köpeğiniz büyümesine rağmen istediğiniz gibi irileşmiyorsa muhtemelen siz bir kangal yavrusu almamışsınız. Malaklı gibi birçok köpek yavrusunu kangal yavrusu diye satanlar bulunmaktadır. Bunlara aldanmamak için kangal yavrusunu, kangalın memleketinden yani Sivas’tan almak gerekir. Sivas en saf kangal köpeklerini bünyesinde bulundurmaktadır. En saf kangal köpeklerinin buradan çıkmasından dolayı kangal köpeklerinin memleketi Sivas kabul edilmektedir.

 

Kangal Köpeği Çeşitleri

Her köpek türünde olduğu gibi kangal köpeklerinin de çeşitleri merak edilmektedir. Kangal köpeğinin ayrıca bir çeşidi bulunmamaktadır. Kangal köpeği özel ırk kategorisinde kabul edilmektedir. Anadolu’da kangal köpekleri çeşitli adlarla çağrılmaktadır. Karabaş, Sivas kangal ve Anadolu çoban köpeği adlarıyla çağrılmaktadır. Kangal köpeği dünyada ise Anatolian Shepherd adıyla bilinmektedir.

 

Kangal Köpeği Fiyatları

Kangal köpeği fiyatları çok değişkenlik göstermektedir. Birçok yer çok pahalıya satarken çok ucuza kangal yavrusu bulduğunu söyleyenlerde vardır. Bu iki konuya da bir açıklık getirmek gerekirse kangal köpeğini çok ucuza bulduğunu iddia edenler büyük ihtimalle dolandırılmışlardır. Çok ucuz fiyatlara kangal köpeği bulmak çok zordur. Kangal köpeğinin asaletine aykırı zaten bu fiyatlandırma. Kangal köpekleri sahip olduğu eşsiz özellikler sayesinde çok değerli bir konumda yer alıyor. Bu yüzden çok ucuza kangal köpeği bulmanız zor bir ihtimal. Çok pahalı fiyatlarda, bir çeşit dolandırıcılık sayılır.

Herkesin kangal köpeklerini sahiplenme onunla bağ kurma hakkı vardır. Bunu yüksek fiyat aralıklarıyla engellemek etik kurallarına aykırıdır. Kangal yavrusu edinmek isteyenler Sivas kangal yavrusu üretim çiftliğinden alabilirler. Burada en uygun fiyatlara kangal yavrusu sahiplenebilir ve onlarla eşsiz bağlar kurma imkanına sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine ücretsiz teslimat yapılabilmektedir. Almış olduğunuz yavrular onlar için en uygun ortamda size teslim edilmektedir. Teslim edilme sürecinde yavrular herhangi bir şekilde zarar görmemektedirler.

 

Bize Yazın