Telefon
WhatsApp
Kangal Yavrusu Fiyatları
Kangal Yavrusu Fiyatları

Kangal Yavrusu Fiyatları


Kangal yavrusu satın almak isteyenlerin aklında herkesin tahmin edebileceği üzere fiyatların ne durumda olduğu yer almaktadır. Ancak, 2021 yılı piyasasına bakıldığında kangal yavrusu fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu noktada, satın almayı düşündüğünüz kangal yavrusunun fiyatından ziyade özelliklerine bakmalısınız. Bir başka deyişle, kangal kırması bir hayvanı safkan kangal olarak satın aldığınız takdirde bu işten hem maddi hem de manevi açıdan zararlı çıkan siz olacaksınız.

Kangal yavrusu fiyatları; birçok kişi tarafından merak edilse de fiyatların herkesin bütçesine uygun olduğunu ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, kangal yavrusu satın almak adına binlerce Türk lirası ödemek zorunda değilsiniz! Ayrıca, safkan kangal yetiştiren kangal üretim merkezlerinin sayısının artmasıyla beraber fiyatların da düşüşe geçtiğini ifade edebiliriz.

Kangal Yavrusu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kangal yavrusu fiyatları noktasında belirleyici olan birçok unsur vardır. Her şeyden önce, safkan kangal oluşunun ciddi bir avantaj olduğunu dile getirmeliyiz. Bunun yanı sıra, sertifikalı damızlık bir kangal satın aldığınız takdirde vermiş olduğunuz paranın karşılığını sonuna kadar alacaksınız. Bu tür hayvanların her birisi kendi ırkının en üstün vasıflarını taşımaktadır. Saf kangal olmaları; onları her açıdan değerli yapmaktadır. Bilhassa Sivas’ta yetiştirilen kangalların tercih edilmesi gerektiğini ifade edebiliriz. İstediğiniz takdirde erkek, istediğiniz takdirde ise dişi kangallardan yana seçim yapabilirsiniz. Dişi kangalların da en az erkekler kadar dirayetli ve üstün kangal ırkı özellikleri taşıdığını ifade etmeliyiz.

Bir kangal ırkının temiz ve sağlam olması için erkek ve dişi damızlıkların özenli bir şekilde seçilmesi şarttır. Kangal yavrusu fiyatları kadar merak edilen bir diğer husus da kangal satın almak isteyenlerin hangi yöntemlerle bu hayvanlara erişeceği noktasında olmaktadır. Bu konuda, herhangi bir şüphe taşımanıza gerek yok! Çünkü, Sivas başta olmak üzere farklı bir şehirden satın almış olduğunuz kangallar; en kısa sürede ve ücretsiz olacak şekilde sizlere ulaştırılmaktadır. Kangalların ulaşım ve kimlik aşı ücretleri; işletmeler veya çiftlik tarafından karşılanmakla beraber hayvanlar sahibinin yaşadığı ilin otogarına kadar götürülmektedir.

Kangal Yavrusu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kangal yavrusu satın alırken ilk kriteriniz kangal yavrusu fiyatları olmamalı! Daha önce de söylediğimiz gibi hayvanın safkan bir kangal oluşuna dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra, kangalı hangi amaçla satın aldığınız da çok önemlidir. Bilhassa bahçenizde veya geniş bir alana yayılmış olan evinizde kangal olmasını istiyorsanız sizin için en uygun tercihin dişi kangallar olduğunu ifade etmeliyiz. Dişi köpeklerin hem aileye hem de sorumlu olduğu diğer hayvanlara karşı son derece duyarlı olduğunu ifade etmeliyiz. Ayrıca, bulundukları alana ve çevreye hiçbir şekilde zarar vermezler.

Kangal yavrusu satın almak isteyenlerin hayvanın kilolu olmasını istediklerine sıklıkla rastlanır. Ancak, olması gerektiğinden daha kilolu bir kangal; sorumlu olduğu sürüyü koruma noktasında sorunlar yaşar. Hızlı bir kurdun arkasından koşmakta sıkıntı çektiğini ifade edebiliriz. Buna ek olarak, iri ve zayıf bir kangal arasındaki tek fark anne sütünden kaynaklanmaktadır. Bazı annelerin sütünün çok yağlı olmasından dolayı sütün yavru için yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, yavrunun zayıf veya şişman olmasının zannedildiği kadar önemli olmadığını ifade etmek gerekir. Gelişim çağında olan bir yavru; yetersiz anne sütü alsa da kendisini ilerleyen zamanlarda toparlayabilir.

Kangal yavrusu fiyatları hakkında araştırma yaparken normalden daha iri ve hacimli bir köpek için yüksek ücretler ödemek zorunda hissetmemelisiniz. Çünkü, kangalın ırk özellikleri, kilosundan ve boyundan çok daha önemlidir.

 

Bize Yazın